Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
A 106 évvel ezelőtt történt pozsonyi sortűzre emlékezünk
Február 12: fekete nap a felvidéki magyarok számára. 106 évvel ezelőtt, 1919. február 12-én, az ősi magyar koronázó fővárost január elején megszálló cseh legionárius csapatok, a megszállás ellen tiltakozó tömegbe lőttek. Hogyan élte meg ezeket az eseményeket a város lakossága? Erre keressük a választ Brogyányi Mihály helytörténész segítségével, aki évek óta egyik főszervezője a pozsonyi sortűz áldozatairól való megemlékezésnek.
és néhány máig tartó folyamatra kapunk választ a pozsonyi sortűz kapcsán, amely az egyik legjelentősebb mérföldkő volt a város újkori történelmében.
A pozsonyi sortűzről még ma sem beszél a város történelme, pedig minden magyarnak tudnia kellene róla – mondja előadónk, akivel azokról a máig tartó folyamatokról is beszélünk majd, melyeket a város újkori történelmének egyik legjelentősebb eseménye indított el.