Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Révülés és Zuhanás-Tóth Zoltán könyv- és lemez bemutatója
Révülés és Zuhanás címmel jelentek meg a közelmúltban Tóth Zoltán nagybalogi költő verskötetei, amelyeket hamarosan egy harmadik követ, Felülemelkedés címmel. A szerző már a kötetek színeivel is üzen, a felülemelkedés borítója zöld színű lesz, a Révülés és Zuhanás pedig piros-fehér, azaz a magyarságra utal.
Tóth Zoltán, aki egyúttal a Kerecsen Motoros Egyesület elnöke, a Zuhanás c. verskötetéről elmondta, hogy azért adta ezt a címet a kötetnek, mert minden ember életében vannak olyan pillanatok, amikor megzuhan. Általában ezekből a zuhanásokból, mélypontokból lehet tanulni a legtöbbet. Az ember, amikor a földön fekszik, akkor látja legjobban az égboltot, ösztönösen felnéz az égre és keresi a kiutat. Ezt ábrázolja a kötet borítója is, a mélységek és magasságok a fekete-fehér szín kontrasztjában szintén megnyilvánulnak. Ezt a kettősséget párhuzamba állította a felvidéki magyarság sorsával is, amely előtt meglátása szerint szintén két út áll: vagy a pusztulás (fekete), vagy a felülemelkedés (fehér) útját választhatja. Kitért arra is, hogy ez a nemzetrész az elmúlt 10 év zuhanása után most érkezhetett el a történelmi mélyponthoz, amely feltehetőleg a népszámlálás adataiban is tükröződni fog. A Révülés című kötetből azonos címmel egy lemez is megjelent, amelyen Foglár Gábor mellett szerepel többek között Juhász Marci, Ézsiás Péter a Historica zenekarból, Ángyán Tamás, Szűcs Lilla, Szaka Attila, Szerekován János tenor, illetve a Varkocs és a Helldiver zenekar is. A lemezborítón Tóth Zoltán arcképét láthatjuk, ám ha jobban megfigyeljük egy kézírás is olvasható rajta, amelyről a szerző elárulta, hogy az nagymamája egyik fennmaradt leveléből származó részlet. Tóth Zoltán azt vallja, hogy szeret a versekben is mögöttes, sorok közti tartalmat elrejteni, és ugyanezt szeretné a képi világban is megjeleníteni. Az említett írás a nagyapja fényképének a hátoldalán található, s a háború utáni kitelepítésük történetét írja le benne a nagymamája. Azért lett ez az írás ráfestve a CD borítón lévő arcára, hogy kifejezze, milyen fontos hordani a múlt árnyait, súlyait. Rá kell festeni az arcunkra, hogyha tükörbe nézünk akkor lássuk, hogy az ősöktől örökölt értékrendszerünk szerint kell a jövőbe tekintenünk. Verseivel egyenes nemzeti iránymutatást fejez ki az író, aki hitet tesz a magyar nemzet megmaradása mellett a 21. század globalista eszméivel és próbatételeivel szemben. A könyv és lemezbemutató végén a „Kerecsen Motorosok – Felvidék őrszemei” c. filmből is látható majd egy rövid részlet, amelyet a Tomojka házaspár készített a Magyarság Háza felhívására. A mintegy egyórás film középpontjában a Tóth család története, a Kerecsen Motoros Egyesület tevékenysége és az általuk végzett jótékonyság áll.