Lipcsey György az egyik legsokoldalúbb felvidéki szobrász, aki jelentős helyet foglal el az összmagyar képzőművészetben. Kiemelkedő művészi tevékenységéért 2006-ban Munkácsy-díjjal jutalmazták. Csallóközben számos helyen megtalálhatók alkotásai, többek között Nagymegyeren, Alistálon, Dunaszerdahelyen, Szimcsőn, Ekecsen és Farkasdon. A Felvidék Ház és a Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria közös szervezésében most a művész különleges, tematikus kiállítását tekinthetik meg az érdeklődők.
1998-ban létrehozta szülővárosában, Dunaszerdahelyen a magángalériáját, mely a felvidéki, anyaországi és szlovák képzőművészek munkásságát hivatott bemutatni. Hatvan év és több száz alkotás – ez Lipcsey György mérlege. Egy szobrászé, aki egész életében azt kereste, hogyan tudja megformálni a dolgokat és főleg, hogy miből. Dolgozott fával és kővel, most pedig bronzból készíti alkotásait. Azt mondják róla: hűséggel és felelősséggel munkálkodik a hazáért és a nemzetért.
A most megnyílt kiállításon 24 szobor, 20 dombormű és 12 linómetszet fogadja a látogatókat. Egyes témákhoz a korra jellemző idézetek színesítik a tárlatot.
A kiállítás kurátora, Lóska Lajos művészettörténész megnyitójában kiemelte, az idén hetven esztendős szobrász munkásságának legújabb szakaszát a 2024 januárjában Dunaszerdahelyen nyílt Mítosz, hit, história című bemutató összegzi, amelyet most a Miskolci Galériában május 4-ig láthat a nagyközönség.